Projekt Rodzina

Obrazek

Wielu ludzi na pytanie "co jest w życiu najważniejsze?", odpowiada bez chwili wahania: "Rodzina". 

Rodzice, którzy nie tylko dali nam życie, ale również wychowali i często kosztem wielu wyrzeczeń zapewnili dobry start w dorosłe życie. Rodzeństwo, niegdyś ciągnące nas za włosy, a dziś będące nieocenionym wsparciem. Druga połówka, z którą zdecydowaliśmy się iść przez życie, i z którą dzielimy radości i smutki codzienności. Dzieci, źródło naszego szczęścia ale i trosk. Oraz wszyscy inni bliscy ludzie, którzy są wokół nas, a bez których nasze życie byłoby dużo uboższe.  Wszyscy razem tworzymy tę wspaniałą układankę, która daje nam poczucie sensu. Dzięki niej życie ma smak i kolor. Do niej wzdychamy i za nią tęsknimy. Rodzina to beztroski śmiech, wspólne rozmowy, poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. To pomocna dłoń, silne ramie, poklepanie po plecach. To wyzwania i troski, zwycięstwa i porażki. To dobrze znany kąt, ciepły i wygodny, gdzie czując w powietrzu zapach domowego ciasta możesz delektować się kubkiem ciepłego kakao. Twój azyl i Twoja siła.

Ułożenie tych puzzli o nazwie "Rodzina" wcale czasem nie jest łatwe. Zdarza się, że zawodzi cierpliwość, zrozumienie czy empatia. Trudno wyznaczać i pilnować swoich granic. Komunikacja zamiast pomagać często przeszkadza i zdarza się, że mówimy to, czego wcale nie mieliśmy na myśli. Brniemy w przeciwnym kierunku niż zamierzaliśmy i zupełnie nie potrafimy zawrócić. Nasza układanka jest w rozsypce, a my nie mamy pojęcia jak zacząć od nowa, aby właściwie dopasować kolejne jej elementy. Pojawia się poczucie zawodu i bezsilności.

Moja mentorka i wyśmienity Coach, Ewa Mukoid, powiedziała mi kiedyś: "Jeśli chcesz zmienić sytuację, zmień siebie", a z kolei moja przyjaciółka często powtarza: "Trudno jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów". Trudno się z nimi nie zgodzić. Zbudowanie szczęśliwej rodziny, bycie rodzicem, jakim zawsze chciałeś być jest możliwe. Czy tak się stanie zależy tylko od Ciebie. Każdy dzień, każdy moment jest dobry na to, aby rozpocząć drogę do satysfakcjonującego partnerstwa i rodzicielstwa.

W ramach programu "Projekt Rodzina" proponujemy sesje coachnigowe indywidualne oraz dla par, a także warsztaty i konsultacje. 

Mówią, że "nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku".  Nie zwlekaj. Cel Twojej podróży jest blisko, a dzięki nam złapiesz wiatr w żagle.


"Jeśli chcesz poprawić relacje z innymi ludźmi, daj im odczuć, że są dla ciebie ważni"  Brian Tracy